Kto z nas nie zna popularnego amerykańskiego sitcomu „Dwie spłukane dziewczyny”? Tytułowe bohaterki marzą o otworzeniu swojej własnej kawiarni, w której sprzedawałyby domowej roboty muffinki. I choć są, jak zresztą wskazuje tytuł, kompletnie spłukane, nie rezygnują z marzenia, którym jest własny biznes. Wiele osób, decydujących się na działalność gospodarczą powinno brać z nich przykład.
Upór, determinacja oraz nieustępliwość w dążeniu do realizacji marzeń są podstawą sukcesu w biznesie. Niewiele osób urodziło się w zamożnej rodzinie i mogło od ręki rozpocząć swój własny biznes. Wiele z nich za to musiało postawić na okupioną wieloma wyrzeczeniami ciężką pracą.
Czy było warto? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Nie ulega jednak wątpliwości, że własny biznes może przynosić wiele satysfakcji, zwłaszcza jego sukces. Każdy z nas lubi patrzeć na efekty swojej pracy i czuć się spełnionym człowiekiem. Na to należy jednak ciężko zapracować, o czym trzeba koniecznie pamiętać, decydując się na własny biznes.