Coaching? Tak!

W piramidzie potrzeb człowieka Masłowa potrzeba samorozwoju jest najważniejszą ze wszystkich. Odczuwa ją każdy z nas – wszyscy chcemy być w jakiejś dziedzinie najlepsi, tak by inni nas za to szanowali. Pozwoliłoby to zająć odpowiednio wysoką pozycję społeczną, dzięki czemu nadeszłoby poczucie spełnienia oraz szczęścia. To wszystko jest do osiągnięcia dzięki własnej determinacji oraz malutkiej pomocy z zewnątrz – mentora, który poprowadzi nas w dobry sposób po ścieżce własnego rozwoju.
Zdobycie kompetencji, na których można zarabiać pieniądze jest tutaj bez wątpienia kluczem otwierającym wiele drzwi. By jednak tego dokonać potrzebujemy odpowiednio wysokiej motywacji, którą zapewni nam jedynie człowiek z zewnątrz. Ponadto często czujemy się zagubieni, gdy chcemy coś zrobić z naszym życiem – tu też przyda się osoba, która wszystko zbierze w jedną całość i pomoże nam rozwiać wszelkie wątpliwości. Obecnie taka postać jest określana za pomocą fachowego słownictwo słowem coach. Można go także określić jako mentor, nauczyciel, przewodnik – tym właśnie jest.
Coaching Katowice stoi na bardzo wysokim poziomie, miasto to ze względu na licznie przybywających tu pracowników napływowych jest naszpikowane usługami coachingowymi, ponieważ jest na nie zwyczajnie popyt – młode osoby, szukające w Katowicach spełnienia zawodowego oraz możliwości rozwoju własnej kariery chętnie korzystają z usług szkółek, doradzających im w każdej kwestii. Nikt nie może powiedzieć, że to jedna wielka ściema – miliony osób uzyskały już pomoc.