Mówi się, że rynek nieruchomości przeżywa wzloty i upadki, jednak prawda jest taka, że ludzie nieustannie szukają mieszkań, a ponieważ opłaty za wynajem bywają porównywalne z ratami kredytu wybierają zakup własnego mieszkania. I nie ma się co dziwić!

Nawet jeśli nie chcą wybudować własnego domu to szukają mieszkań, a więc budownictwo kwitnie. Co prawda, mieszkania coraz częściej budowane są na peryferiach miasta i autobusy rzadko tam dojeżdżają, a sklepów jest ciągle niewiele, ale mimo wszystko chętnych jest wielu. A wiadomo, że gdy powstają mieszkania, wprowadzają się nowi mieszkańcy to miasto robi wszystko by zapewnić im udogodnienia. W końcu to dodatkowe miejsca pracy, więc wszyscy na tym korzystają.

I nawet jeśli ceny nieruchomości chwilowo idą w dół to pewne jest, że lada chwila poszybują w górę. Dlatego w nieruchomości warto inwestować. Coraz częściej zdarza się, że rodzice tuż po narodzinach dziecka kupują mieszkanie, które przez kilkanaście lat będą wynajmować, by w dniu osiemnastych urodzin ofiarować je dziecku na start w dorosłe życie.