Dlaczego warto chodzić po górach?

Z założenia człowiek nie lubi się męczyć. Gdy może komuś powierzyć pewne zadania, po prostu to robi i sam zyskuje więcej czasu na leniwy wypoczynek. Mimo takich tendencji niektórzy ludzie po prostu bez przerwy coś robią i odpoczywają tylko wtedy, gdy wykonują konkretne działania. To dla nich najlepszą opcją na spędzenie wolnych chwil będzie udanie się w Pireneje czy po prostu jedne z polskich gór. Aktywne wędrówki na każdego zadziałają niezwykle pozytywnie!

Aktywność fizyczna przede wszystkim poprawia nastrój. Wpływa na produkcję hormonów szczęścia (endorfin) i dzięki temu jest w stanie pokonać pierwsze objawy chandry. Wycieczki górskie polecane są osobom cierpiącym nawet na poważne depresje. Już kilka godzin porządnego ruchu pozwala spojrzeć na problemy z pewnym dystansem, oderwać się od nich i nabrać nowej ochoty do życia. Chodząc po górach, można też skutecznie popracować nad swoją kondycją i sylwetką. Taki wysiłek nie może się równać nawet najcięższym ćwiczeniom wykonywanym na siłowniach.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje