Odwijak do taśmy klejącej

Odwijak do taśmy klejącej czyli tzw. dyspenser, to najprostszy w budowie, najmniejszy i najlżejszy z „rodziny” odwijaków (oczywiście nie wliczając tych, które są stosowane na linii produkcyjnej).
Ten wykonany z tworzywa sztucznego przyrząd zazwyczaj wzmocniony elementami metalowymi (stąd niewielka waga wynosząca ok. 0,6 kg) jest niezastąpiony w niektórych rodzajach działalności, która to wymaga pakowania towarów.
Znajduje zastosowanie na przykład w halach produkcyjnych, wszelkiego rodzaju magazynach, czy też jest pomocny przy sprzedaży wysyłkowej.
Urządzenie to przyspiesza czynność oklejania paczek, zapewnia jakość klejenia oraz daje możliwość odcinania taśmy w dowolnym miejscu, czym przekłada się na oszczędność czasu, jak również ogranicza koszty.
Ciężko sobie wyobrazić na przykład firmę zajmującą się sprzedażą wysyłkową (zarówno na większą, jak i mniejszą skalę), w której pracownik ręcznie za pomocą taśmy okleja karton i ucina ją nożyczkami/nożykiem. Pochłonie to mnóstwo pracy i czasu. Dzięki dyspenserowi do taśmy klejącej cały proces przebiegnie szybko, sprawnie i starannie.

tagi kluczowe: Odwijaki marki Herrblitz, Odwijaki marki Herrblitz, Odwijaki w ofercie BTC maszyny, żarówka spaleniowa, krzem bezpostaciowy