Ekologiczna przeprowadzka

Ekologiczna przeprowadzka jest to pojęcie które coraz częściej pojawia się w świadomości osób zmieniających miejsce zamieszkania. W ostatnim czasie świadomość polaków co do dbania o środowisko znacznie wzrosła, widać to na przykład spoglądając na rynek motoryzacyjny (coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu z napędem hybrydowym, głownie z powodu chęci dbania o środowisko).

Dlatego też zdecydowałem się na napisanie pięciu porad przeprowadzkowych, zapoznając się z nimi uczynisz swoją przeprowadzkę zdecydowanie bardziej ekologiczną.

Do pakowania użyj pudeł wielokrotnego użytku. Są to pudełka wykonane z tworzyw sztucznych (Np. pudełka plastikowe), dobrym pomysłem jest również wypożyczenie pudeł kartonowych od firmy przeprowadzkowej i zwrócenie ich po wykonanej usłudze, w dzisiejszych czasach większość profesjonalnych firm przeprowadzkowych posiada taką usługę w swojej ofercie. Jeśli realizując przeprowadzkę, już wiesz, że w niedługim okresie będziesz ponownie zmieniał miejsce zamieszkania ponieważ Np. wynajmujesz mieszkanie, możesz zachować pudła do przeprowadzki i schować je w komórce lub garażu. Takie rozwiązanie nie tylko spowoduje, że twoja przeprowadzka będzie bardziej ekologiczna, ale również pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Część osób planujących przeprowadzkę zaopatruje się w pudełka kartonowe na skupach makulatury, osobiście nie polecam tego rozwiązania, ponieważ zakupione na skupach makulatury pudła zostały zazwyczaj wcześniej użyte i zniszczone przez przedsiębiorstwie a w efekcie nie mają już takich właściwości technicznych co nowe kartony zakupione w profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. W efekcie często rozrywają się a zapakowane w nie przedmioty ulegają poważnym uszkodzeniom.

Ekologiczna przeprowadzkaDopasuj samochód przeprowadzkowy do swoich potrzeb Jeśli realizujesz przeprowadzkę na własną rękę niezwykle ważnym elementem jest odpowiednie dopasowanie rozmiarów samochodu przeprowadzkowego do potrzeb swojej przeprowadzki. Jeśli panujesz przeprowadzkę z miasta do miasta, wynajmując większy samochód spali on więcej paliwa i bardziej zanieczyści środowisko, ponadto wynajem większego samochodu wiąże się również z większymi kosztami.

Wykorzystaj przestrzeń Wiele osób realizując przeprowadzkę, jeździ strasznie dużo raz między starym a nowym miejscem zamieszkania, wystarczy więc złożyć w samochodzie siedzenia i można przewieść większą część drobnych przedmiotów we własnym zakresie, dzięki czemu ekipa przeprowadzko-wą naszą usługę zrealizuje mniejszym samochodem a my nie dość, że będziemy dbać o środowisko to zaoszczędzimy pieniądze.

Zapakuj starannie Rozpoczynając pakowanie pamiętaj, że im staranniej zapakujesz przedmioty tym mniejsza szanse na ich uszkodzenie podczas przeprowadzki. Ponadto ostrożne opakowanie może pomóc zmieścić więcej przedmiotów na tej samej przestrzeni, więc daje to mniejszą objętość transportową towaru.

Przejrzyj przed przystąpieniem do pakowania przejrzyj starannie wszystkie przedmioty, tak aby nie zabrać tych których już nie potrzebujesz. Jeśli czegoś nie używałeś od lat, to prawdopodobieństwo, że będzie ci jeszcze potrzebne jest naprawdę znikome.