Wiele osób przez długi czas szuka pomysłu na swój własny biznes. Zastanawiają się, próbują zidentyfikować rynkowe nisze, tworzą biznesplany itp. Czasem jednak lepiej postawić wszystko na jedną kartę zamiast tracić cenny czas na zastanawianie się nad pomysłem na biznes. Nikt nie przeczy, że odpowiedni pomysł zrealizowany w odpowiednim czasie nie jest ważny. Lepiej jednak działać zamiast zastanawiać się w nieskończoność.
Mądrzy ludzie doradzają, żeby zacząć zarabiać na swojej pasji – w ten sposób nikt nie będziemy mieli poczucia, że jesteśmy w pracy. I nie jest to wcale złe założenie na start. Jeżeli lubi się np. szydełkować, to dlaczego nie zacząć wystawiać na portalach aukcyjnych swoich wyrobów? Ktoś całe życie pisał do szuflady, dlaczego więc nie pomyśleć o pracy na własny rachunek jako copywriter?
Przykłady można mnożyć. W końcu jest jeszcze jednak bardzo ważna (jak nie najważniejsza) rzecz w prowadzeniu własnego biznesu. Jest nią ciężka i uczciwa praca – bez niej nawet najlepszy pomysł nie obroni się.