Najpiękniejsze hortensje

Hortensje to kwiaty często przewijające się w literaturze i poezji. W życiu codziennym również są popularne i chętnie sadzone z racji swojego pięknego wyglądu i oryginalnego kroju. W tym artykule omówiona zostanie hortensja sundae fraise bardzo popularna ostatnio roślina na polskim rynku. Jeśli interesujesz się ogrodnictwem lub po prostu lubisz kwiaty i chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat wspomnianej odmiany ten artykuł jest dla Ciebie.

Hortensja sundae fraise inaczej zwana hortensją bukietową to wersja mini bardzo popularnej i powszechnie cenionej odmiany Vanille Fraise. Tego typu hortensje wykazują ogromne walory i cechy pod względem ozdobności kwiatów. Sundae fraise różni się jednak w stosunku do pierwowzoru wysokością i rozkrzewieniem. Wysokość dochodząca w przypadku Vanille do 80 centymetrów w odmianie Sundae osiąga niekiedy więcej niż 1 metr. Dodatkową różnicą jest zwarty kompaktowy przekrój oraz sztywniejsze pędy lepiej chroniące przed złamaniem przez wiatr.
Tego typu hortensje bukietowe lubią gleby wilgotne i liczne zabiegi agrotechniczne wokół siebie. Dlatego też przy uprawie hortensji zaleca się częste silne cięcia – najlepiej zarówno wiosną jak i jesienią. Stanowisko odpowiednie dla hortensji to albo miejsca całkowicie słoneczne albo półcień. Należy unikać stanowisk całkowicie zacienionych. Hortensje są też raczej odporne na mróz dlatego w naszych warunkach klimatycznych kwiaty te idealnie pasują do ogrodów. Dodatkowo są piękną ozdobą bukietów a w kwiaciarniach osiągają zawrotne ceny, warto więc w przydomowym ogródku posadzić kilka sztuk tych pięknych hortensji by cieszyć się ich ślicznymi kwiatami.