Kwiaty ogrodowe

Przydomowy ogród to wspaniałe miejsce, gdyż pozwala na relaks na świeżym w powietrzu w zaciszu własnego domu, a dzieci mogą bezpiecznie bawić się i wykonywać różne aktywności fizyczne na swoim podwórku.
Aby ogród pięknie się prezentował nie może w nim zabraknąć kwiatów, krzewów i roślin ozdobnych. Osoby, które nie mają czasu na długotrwałą pielęgnacje roślin często decydują się na wersje, które nie są wymagające, a także cechuje je wysoka odporność na szkodliwe czynniki atmosferyczne.
Jednym z takich gatunków z całą pewnością jest hortensja. Okres kwitnienia jest dość długi, dzięki czemu można korzystać z pięknych kwiatów już od wiosny. Krzew rozrasta się do imponujących rozmiarów, dlatego warto zasadzić go w widocznym miejscu. Gatunek hortensje bukietowa vanille fraise jak sama nazwa wskazuje świetnie sprawdzi się również jako podstawa do stworzenia pięknych bukietów i stroików. Kwiaty cięte w wazonie również zachowują trwałość przez kilka dni, warto jednak pamiętać aby wodę regularnie wymieniać na świeżą. W kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych dostępne są specjalne proszki i żele, które skutecznie przedłużają trwałość ciętych kwiatów.
Co ciekawe, w tego typu sklepach dostępne są również odżywki do hortensji, które sprawiają że co sezon kwiaty zyskują inny odcień. Wielu miłośników posiada hortensja błękitna, biała oraz różowa.
Cena takiego preparatu wynosi kilkanaście złotych. Przed pierwszym zastosowaniem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu.