Hortensje bukietowe

Hortensja należy do rodziny hortensjowatych. Są to niewysokie krzewy z niesamowitymi kwiatami. Niektóre odmiany jak na przykład hortensje grandiflora charakteryzują się /jak sama nazwa wskazuje/ wielkimi kwiatostanami. Niesamowicie prezentują się w ogrodzie, a nawet jedna gałązka wystarczy, by sporządzić z niego bukiet. Każda odmiana ma swój niepowtarzalny zapach. Również kolory kwiatów odmian hortensji tworzą przepiękną paletę. Nie tylko ludziom podobają się kwiaty hortensji. Lgną do nich różnorakie zapylacze. A jeśli nad paletą hortensji unoszą się różnokolorowe motyle, wówczas mamy obrazek jak z raju.
Hortensje grandiflora tworzą w ogrodzie niepowtarzalny efekt. Przyznam, że niekiedy czułem się w nim z lekka zagubiony. Sam w przytłaczającej ilości tak ogromnych kwiatów miałem wrażenie, iż jestem niewielkim mieszkańcem wielkiego ogrodu.
Na rynku jest dostępna niezliczona wielość odmian hortensji. Ceny sadzonek są na szczęście niewielkie, także każdy może sobie zafundować niezły zestaw. Na pełnię szczęścia związaną z czerpaniem niesamowitych wrażeń należy jednak trochę poczekać. Hortensje bowiem zakwitną dopiero rok, a nawet dwa po posadzeniu. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość. Aby nie czekać tak długo na pierwsze kwiaty hortensji, powinniśmy posadzić inne równie piękne kwiaty. Mowa tu oczywiście o ogrodach w początkowym stadium rozwoju.
Dzieci uwielbiają urządzać sobie gonitwy wśród krzewów hortensji i bawić się w chowanego. Wyglądają wówczas jak skrzaty wśród oszałamiającego sadu.