Niedawno założyłem swoją pierwszą w życiu firmę – senti-one. Wybór branży był dla mnie oczywisty, bo jestem z wykształcenia doradcą finansowym. Specyfika i cała trudność pracowania w branży finansowej jako doradca jest taka, że trzeba być na bieżąco ze wszystkimi przepisami prawnymi. Zastanawiałem się skąd czerpać takie informacje żeby móc się reklamować, jako świetnie poinformowanego doradcę. Wybór padł na zatrudnienie do tego zadania firmy, której zadaniem będzie monitoring internetu.

Zdecydowałem się na to rozwiązanie z powodu relatywnie niskich kosztów. Jest to dużo tańsze rozwiązanie niż na przykład zatrudnienie specjalisty na etat. Przewagą takiej firmy jest też to, że dostarcza ona raport na temat jakichkolwiek zmian w pięć minut po ich publikacji w internecie. Jest to też bardzo duża oszczędność czasu, która z mojego punktu widzenia, jednoosobowej firmy jest nieocenionym zyskiem. Ponadto za dodatkową, niewielką opłatą mam możliwość wykupienia monitorowania na przykład konkurencji albo portali społecznościowych pod kątem wpisów dotyczących całej branży finansowej. W danym momencie nie zamierzam korzystać z tej możliwości, bo jest mi to zwyczajnie zbędne.

Wierzę jednak, że moja firma się rozwinie, że zdobędę stałych klientów, a wtedy wiedza na temat posunięć dokonywanych przez konkurencje będzie czynnikiem działającym na moją korzyść z uwagi na możliwość przewidywania ich kolejnych działań oraz podpatrywania ich oferty. W przyszłości także wiadomości o tendencji i trendach całej branży finansowej będzie bardzo ważna, bo pozwoli na wzbogacanie oferty o kolejne nowości.