Wiele osób trochę rysuje, a boi się zapisać na kurs rysowania. Także wiele dzieci, deklaruje, że chciałoby nieco porysować, ale ich rodzice są zdania, że dzieci powinny skupić się teraz na nauce. Ten krótki artykuł przedstawi zalety nauki rysunku.

Przede wszystkim nie musimy chcieć zostać malarzami, rysownikami ani być wybitnie uzdolnionymi w tej dziedzinie, aby zapisać się na kurs. Pamiętajmy, że w dawnych czasach dzieci z dobrych domów obowiązkowo uczyły się podstaw rysunku. Dlaczego?

Poprzez naukę rysunku ćwiczymy bardzo wiele przydatnych umiejętności- zdolność skupienia, obserwacji oraz cierpliwości. Ponadto rozwijamy kreatywność. Jakie to ma konsekwencje w codziennym życiu? Jesteśmy spokojniejsi, bardziej cierpliwi ,szybciej dostrzegamy błędy na klasówce/ w księgach podatkowych/ w liście zakupów, szybciej wykonujemy prace wymagające skupienia oraz łatwiej wpadamy na innowacyjne rozwiązania.

Warto wspomnieć, że nauka rysunku pomoże nam także poradzić sobie ze swoimi emocjami, rozładować je, nauczyć się kreatywnie je wykorzystywać.

Ponadto rysunek może po prostu się stać naszym hobby. A widok owoców własnej pracy potrafi być bardzo satysfakcjonujący i pomóc rozwinąć zadowolenie z siebie samego.