Jak pielęgnować ciało kobiety po porodzie

Jak wiadomo ciało kobiety w czasie ciąży ulega znacznym zmianom, ponieważ nie tylko brzuch rośnie, ale też często zaokrąglają się biodra, powiększają się piersi, co dla wielu kobiet jest nową zmianą w wyglądzie. Jednak, aby zachować piękną, zdrową, jędrną i elastyczną skórę po porodzie, warto jest zacząć o nią dbać dużo wcześniej, bo już na etapie ciąży.

Kiedy kobieta jest w ciąży jej ciało się zmienia, jest to dla niej znakiem, że należy teraz inaczej o siebie dbać, dobrze jest wybrać kosmetyk do pielęgnacji ciała, który zapewni jej odpowiednie nawilżenie oraz uelastyczni skórę. To właśnie skóra musi nadążyć za ciałem, które najpierw rośnie a następnie się kurczy po porodzie, jeżeli jest ona jędrna i elastyczna, wtedy kobieta dochodzi do siebie po ciąży szybko i wciąż wygląda ładnie. Jednak zanim zdecydujemy się na jakiś kosmetyk do pielęgnacji ciała, warto jest najpierw zorientować się, czy taka właśnie substancja nie będzie szkodliwa dla naszego dziecka. Jeżeli jest to kosmetyk zalecany do stosowania w czasie ciąży i posiada w sobie kolagen, warto jest zacząć pielęgnować nim skórę już na początku drugiego trymestru. Używajmy go nie tylko w obrębie rosnącego brzucha, ale również pupy, bioder, ud oraz piersi, ponieważ te rejony kobiecego ciała zazwyczaj zmieniają proporcje w czasie ciąży.

Po porodzie z kolei warto jest zmienić kosmetyk na taki, który pomoże skórze się wciągnąć a jeżeli pomimo stosowania odpowiednich preparatów czasie ciąży, na naszym ciele powstały rozstępy, należy jak najszybciej zacząć z nimi walczyć. Dopóki rozstępy są ciemnej barwy są bardzo widoczne, jednak jest to najlepszy moment, aby rozpocząć z nimi walkę, ponieważ wtedy są jeszcze bardzo podatne na odpowiednie kosmetyki. Jeżeli będziemy regularnie stosować produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry po ciąży, robić peelingi złuszczające naskórek oraz dbać o dietę bogatą w witaminy i minerały, nasza skóra powinna znowu wyglądać jędrnie i zdrowo. Warto też do naszego stylu życia włączyć sport, który dodatkowo wzmocni mięśnie i uelastyczni skórę.