Bardziej luksusowe i ekskluzywne produkty najczęściej są dość drogie. Nie każdy jest więc w stanie po nie sięgnąć, jednak jako że ludzie zarabiają coraz więcej, nawet w Polsce, wzrasta zapotrzebowanie na te jakościowe wyroby – m.in. Kaloryfery dekoracyjne.

Tanimi kaloryferami dekoracyjnymi są już te, które kosztują niewiele ponad tysiąc złotych. Niektórzy mogliby teraz powiedzieć, że jest to zbyt wysoka suma jak za jeden grzejnik, jednak na niższą klienci nie mają co liczyć, przynajmniej jak na razie. Przeciętna cena kaloryferów dekoracyjnych wynosi natomiast od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zdarzają się też i takie produkty, charakteryzujące się dużym rozmiarem i nowoczesnym designem, za które klienci są zmuszeni zapłacić kilkadziesiąt tysięcy. To zdecydowanie jedne z droższych kaloryferów na rynku.

Oczywiście każdy sam zarządza swoim domowym budżetem, dlatego każdy sam może zdecydować, czy chce wydać większość swoich pieniędzy właśnie na grzejniki ozdobne. Nikt mu tego nie zabroni.