Kościół Zielonoświątkowy w Rzeczpospolitej Polskiej jest to chrześcijański wolny kościół protestancki, do którego należy około 23 tysiące wiernych. W Polsce jest siedem okręgów podzielonych na zbory (parafie). Kościół nie uznaje zwierzchności papieża, nie odprawia mszy (uznaje, że ofiara Jezusa została zakończona ), odprawiane są natomiast nabożeństwa Wieczerzy Pańskiej. Duchowny tego kościoła nie jest kapłanem a urzędnikiem w służbie Boga, których nie obowiązuje celibat. Do służby powołane są także kobiety, czyli diakonise. Zborowi przewodzi pastor i rada starszych.
Kościół uznaje powtórne przyjście Pana Jezusa, wyznaje dwa zmartwychwstania ? jedno dla zbawionych i drugie dla potępionych.
Wyznawcy mają prowadzić święte życie, nie akceptują homoseksualizmu, nie uznają aborcji i eutanazji i naruszania praw genetycznych, dopuszcza środki antykoncepcyjne ,ale nie uznaje niszczenia zapłodnionej komórki czyli środki wczesnoporonne są zakazane, nie akceptuje palenia tytoniu , stosowania narkotyków i nadużywania alkoholu.

………
– Hale o konstrukcji stalowej. Poradnik projektanta
– VADEMECUM PIEKARZA Do nauki zawodu
– Wodociągi i kanalizacja zewnętrzna poradnik
– ZBIÓR RECEPTUR CIASTKARSKICH oraz podstawy technologii półproduktów i wyrobów
– Hologramy na legitymacje
– kurs na wózki widłowe gdów
– audyt iso kraków
– naklejka legitymacja
– iso 14001 szkolenie kraków
– kurs na podesty ruchome