Krzewuszka cudowna

Krzewuszka cudowna to bogato kwitnący krzew ozdobny. Pięknie prezentuje się w każdym ogrodzie i nie jest zbyt wymagająca. Ta roślina zwykle występuje w kolorze czerwonym lub różowym, jednak można znaleźć również odmiany białe bądź fioletowe. Krzewuszka zakwita na przełomie maja i czerwca natomiast sierpniu występuje u niej drugi okres kwitnienia.

Krzewuszka cudowna cena?

Cena krzewuszki cudownej zależy od wielkości i jakości sadzonki. Najtańsze sadzonki można zakupić w cenie około 5-8 zł, mowa to o ukorzenionych roślinach w wysokości około 30-40 cm.

Wyższe sadzonki do około 60 cm zwykle kosztują ponad 10 zł. Natomiast gotowe do wysadzenia rośliny o wysokości powyżej 60 cm to koszt kilkunastu złotych za sztukę.

Gdzie sadzić i jak pielęgnować?

Krzewuszka cudowna dobrze czuje się w dużym nasłonecznieniu oraz w półcieniu. Tak samo dobrze nadaje się dla niej stanowisko w słonecznym ogrodzie jak zacienionym ogródku blisko domu. Ten krzew nie ma wysokich wymagań w stosunku do podłoża, ważne by gleba była żyzna, bogata w mikroelementy.

Warto pamiętać, że ta roślina dorasta do 2 metrów wysokości. Wymagane jest systematyczne przycinanie. Zwykle robi się to na wiosnę. Można wtedy pozwolić sobie na ścięcie 1/3 wysokości krzaku. Jednak nawet w okresie wegetacji, gdy gałęzie rozkrzewiają się na wszystkie strony można dokonać przycinki.

Krzewuszka cudowna zwykle nie wymaga stosowania specjalnych preparatów ochronnych. Jest odporna na szkodniki, rzadko choruje i wytrzymuje nieduże wiosenne przymrozki.