moda (9)Przyroda daje nam o wiele więcej niż mogłoby się zdawać. Naturalne wyciągi z ziół, kwiatów i owoców są daleko lepiej skuteczne niż te sztucznie wyprodukowane w laboratoriach. Wystarczy tylko ją (naturę) dokładnie obserwować.
Orchidea to roślina, która naprawdę potrafi zadziwić: mimo, że delikatna szybko się przystosowuje i może kwitnąć nieprzerwanie nawet kilka miesięcy. Naukowcy odkryli, że za sekretem długiego kwitnienia i pięknego wyglądu jest zawartość polifenoli i wielocukrów, które zwiększają witalność komórek. Właśnie z tych powodów ekstrakt z orchidei coraz częściej wykorzystuje się w produkcji kosmetyków.
Z kolei w płatkach róży jest dużo witaminy C, flawonoidów i kwasów owocowych, których bardzo potrzebuje cera dojrzała, gdyż działają one intensywnie nawilżając, wygładzają zmarszczki i wzmacniają naczynka krwionośne.
Lilia natomiast jest specjalistką od kolorytu skóry. Ekstrakt z lilii doskonale rozjaśnia przebarwienia na skórze i tym samym ujmuje cerze sporo lat. Działa też przeciwzapalnie i łagodząco a także neutralizuje działanie wolnych rodników.
Jak widać warto szukać tych składników w kosmetykach.