Pluskwa – niepożądany lokator

Pluskwa – ten insekt znany jest większości z nas. Niekonieczniecznie musieliśmy mieć z nim do czynienia osobiście, ale o tym owadzie zapewne każdy słyszał.
Ten mały pasożyt, gdy tylko znajdzie się w naszym domu potrafi być bardzo uciążliwy. Dzieje się tak dlatego, iż żywi się krwią istot ciepłokrwistych, w tym oczywiście człowieka. Osoba, która stała się żywicielem pluskwy, po jej ugryzieniu odczuwa niemały ból i związany z tym ogólny dyskomfort.
Na temat tego owada krąży wiele mitów, a mianowicie między innymi te, które dotyczą warunków w jakich bytuje i migruje. Obalić, należy przede wszystkim teorię, iż pluskwa lubi brud. Nic bardziej mylnego. Owady te znajdziemy nawet w najczystszych mieszkaniach. Jeśli chodzi o przemieszczanie się pluskiew to trzeba pamiętać, że ich obecność można stwierdzić tylko tam, gdzie najczęściej znajduje się żywiciel (sypialnia, pokój dzienny).
Jeśli stwierdzimy, że insekty te są obecne w naszym domostwie niezbędnym okaże się likwidacja pluskiew.
W tej kwestii zdajmy się na specjalistów w tej dziedzinie, którzy przeprowadzą dezynsekcję w sposób profesjonalny i tym samym skuteczny.

tag: Likwidacja pluskwy Bukowina Tatrzańska, plutoniczne skały, rehabilitacja holistyczna Białystok, Alufelgi Szczecin Prawobrzeże