Upojny zapach kwiatów lilii

Lilie to jedne z najpopularniejszych kwiatów ogrodowych. Nie jest to wcale dziwne, wszak żaden inny kwiat nie pachnie tak intensywnie i tak upojnie jak lilie. Niewiele jest też roślin o równie wdzięcznych, wielkich i okazałych kwiatostanach wyglądających niczym kunsztowne kielichy.
Lilie to jednak rośliny wymagające. Potrzebują uwagi i opieki. Trzeba zadbać nie tylko o odpowiednią glebę, jej nawożenie i poziom kwasowości, ale tez o słoneczne stanowisko, odpowiednie nawilżanie i sąsiedztwo. Ze względu na fakt, że cebule lilii są przysmakiem wszelkich gryzoni, warto wokół posadzić czosnek, który skutecznie odstraszy potencjalnych amatorów cebul liliowych.
Niestety, gryzonie to nie jedyne szkodniki, które czyhają na te cudowne kwiaty. Delikatne liście i płatki mają wielu amatorów wśród owadów, stąd należy stosować odpowiednie opryski. Jednak ze względu na owady zapylacze warto sprawdzić sposoby ekologiczne, które działając na gąsienice nie zatrują pszczół i trzmieli, które zwiedzione słodkim zapachem będą spijały nektar i przenosiły pyłki kwiatowe.
Gdy zadbamy o lilie będziemy mieć najpiękniejszy ogród.