Makijaż 2012

Mało jest kobiet, które nie dbają jakoś specjalnie o swój wygląd. Większość z nas traci, nawet nie raz jakąś znaczącą, część swojego życia na makijaż, maseczki, kremiki. Jaki makijaż będzie modny w 2012? Jest to dobre pytanie 🙂 Zróbmy więc krótki przegląd.

Makijaż 2012 – kobiecość i prostota! Na co stawiamy? Na naturalność! Modne będą gęste brwi, ale oczywiście z nadanym odpowiednim kształtem. Kolor brwi powinien być również jak najbardziej naturalny, trochę jaśniejsze lub nieco ciemniejsze niż kolor włosów. Takie podejście promują Versace, Lanvin i Louis Vuitton.

Z kolei Gucci i Fendi z kolei stawiają na arystokratyczną bladość twarzy. Szlachecka biel jednym słowem! Wystarczy tylko nie przesadzać z różem na policzkach 🙂 Stawiamy raczej na delikatne pomarańcze, jasne róże i koralowe odcienie.

Nadal będą bardzo popularne cienie do powiek w beżowych, złotych i brązowych barwach. Szarości też są mile widziane (Derek Lam, Badgley Mischka, Chris Benz). Możemy za to nieco mocniej podkreślić wyrazistość swoich oczu za pomocą tuszu do rzęs lub kredki do oczu (wyraźna i gruba linia).

Chanel znowu stawia na smoky eyes.

Najbardziej efektowne i kobiecie jest połączenie delikatnej zieleni na powiekach z bladym różem na ustach!

Chyba jedną z najbardziej ciekawych propozycji jest nakładanie cieni również pod oczyma. Tę ideę promuje Gareth Pugh, który jako podstawowych kolorów użył czarnego, granatowego i szarego.