Lilie – kolorystyka kwiatów

Lilie to rośliny cebulowe, kwitnące w okresie letnim. Ze względu na ogromną różnorodność odmian i kolorów są one coraz częściej spotykane w polskich ogrodach, na balkonach czy nawet w domach.
Lilie charakteryzują się szeroką paletą barw, dzięki czemu można zestawiać je z innymi kwiatami o odmiennej kolorystyce. Tak też lilie żółte doskonale prezentują się w towarzystwie czerwonych róż, u których dodatek kolorystyczny stanowią zielone łodygi. Z kolei lilie czerwone czy pomarańczowe zestawiane są przez ogrodników z niebieskimi niezapominajkami czy żywo zielonymi bylinami i krzewami ogrodowymi. W takim połączeniu ożywiają ogród i nadają mu wyrazu. Nie rzadko spotykane są również lilie białe. Najczęściej wybierane w tym kolorze są lilie z odmiany Bonanza i Simplon. Ich piękne, duże, białe kwiaty stanowią idealne dopełnienie ogrodów, w których króluje dość szeroka kolorystyka. Wówczas, lilie w białym odcieniu dodadzą ogrodowi blasku i rozświetlą go.
Niezależnie, jakie lilie pojawią się w ogrodzie, na balkonie czy domowym parapecie, będą stanowić przepiękną ozdobę domu.