Wielu osobom nauka języków kojarzy się z niekończącym się wkuwaniem słówek i ćwiczeniem reguł gramatycznych. Tymczasem nauka języka obcego naprawdę może być przyjemna i bardzo szybka. W jaki sposób?

Przede wszystkim dzięki wielu różnym aplikacjom na telefon. Możemy je łatwo ściągnąć, wybrać odpowiedni kurs języka, ustawić nasz dzienny cel np. 10 nowych słówek dziennie i po prostu grać! Aplikacje te są tak stworzone, że rzeczywiście nauka przy ich pomocy- oczywiście przy wykonywaniu także powtórek- jest bardzo przyjemna i efektywna. Jeśli martwisz się, że nie starczy Ci na to czasu, pomyśl jak często w ciągu dnia stoisz w kolejce, jedziesz autobusem czy jesteś na wykładzie/ na przerwie w pracy i z nudów przeglądasz strony internetowe. Ten czas możesz przecież wykorzystać właśnie na grę w języki.

Następnie warto oglądając film, który jest po polsku albo w języku, który rozumiemy, włączyć napisy w języku którego się uczymy. Nie zdając sobie zupełnie z tego sprawy szybko zapamiętamy w ten sposób wiele nowych wyrażeń!