W różny sposób możemy stracić nasze pieniądze. Czasami stajemy się ofiarami napaści, a czasem po prostu gubimy gotówkę, bądź przegrywamy jeśli mamy problem z hazardem.
W takich sytuacjach jedynym ratunkiem okazują się pożyczki. Musimy przecież dalej jakoś żyć, a pieniądze do życia w dzisiejszym świecie są jak najbardziej nam potrzebne. Rozwiązaniem jest więc pożyczka na dowód. Udajemy się do pierwszej lepszej instytucji, która udzielaniem pożyczek na dowód się trudni i podajemy kwotę jaką potrzebujemy. Zazwyczaj na niewielkie kwoty nie jest właśnie potrzebne nic oprócz wspomnianego już dowodu osobistego, który każdy dorosły obywatel przecież posiada. Potwierdzamy więc swoją tożsamość i otrzymujemy gotówkę, którą z jakiegoś powodu utraciliśmy, a jest nam ona bardzo potrzebna.
Takie szybkie i łatwe w uzyskaniu pożyczki są pożyczkami na krótki okres czasu. Bardzo często jest to okres dwóch tygodni do miesiąca czasu. Musimy więc tak wszystko zaplanować, aby po tym okresie mieć gotówkę na spłatę zobowiązania.