Przenośniki – gdzie są przydatne?

Przenośnik to urządzenie niezbędne w wielu gałęziach przemysłu. Jego podstawowym przeznaczeniem jest transport produktów (głównie materiałów sypkich i opakowań), zazwyczaj na niewielkie odległości, wewnątrz hal magazynowych.

Przenośniki są powszechnie stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Ułatwiają przenoszenie i rozmieszczenie towarów w magazynach, a także ich załadunek i rozładunek. Stanowią jeden z elementów sprawnego transportu wewnętrznego.

Ze względu na konstrukcję wyróżnia się przenośniki taśmowe, członowe, kubełkowe, zabierakowe oraz podwieszone. Dodatkowo niektóre przenośniki mogą być wyposażone w napęd elektryczny.

Każda firma, która decyduje się na inwestycję w przenośniki, powinna przede wszystkim zastanowić się, jaki rodzaj urządzenia najlepiej sprawdzi się w jej przypadku. Tylko starannie wybrane przenośniki przekładają się na zwiększenie efektywności pracy magazynu. W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazuje się zaprojektowanie całego systemu przenośników, z uwzględnieniem indywidualnych potrze konkretnego przedsiębiorstwa.

słowa kluczowe: Primacon przenośniki rolkowe, przenośniki Primacon, przenośniki rolkowe Primacon, przenośniki spiralne Primacon, yalung kang