Właściwie wybrana sala konferencyjna to klucz do sukcesu ważnych wydarzeń takich, jak szkolenia, sympozja lub konferencje. Dlatego powinniśmy się poważnie zastanowić, zanim wybierzemy konkretną salę. Jakimi kryteriami należy się kierować?

Sala konferencyjna powinna być przede wszystkim wygodna. Musimy wziąć pod uwagę liczbę uczestników szkolenia czy innego spotkania. Każdy powinien mieć zapewnione miejsce siedzące. To oczywistość, ale oprócz tego ważna jest przestrzeń niezbędna do komfortowego użytkowania danego miejsca. Wyobraźmy sobie sytuacje, w której uczestnik spotkania musi dosłownie przepychać się między rzędami krzeseł, aby dojść do swojego miejsca. Nie jest to wygodne ani dla niego, ani pozostałych gości.

Ważnym kryterium doboru sali jest również jej lokalizacja. Samo stwierdzenie sala konferencyjna Warszawa mówi nam niewiele. Bo miejsce spotkania może być lokalizowane w samym centrum albo na peryferiach miasta, a od tego uzależniony jest łatwy i komfortowy dojazd. Wybierając salę bierzmy zatem pod uwagę również takie aspekty, jak sieć miejskiej komunikacji.