Świadkowie Jehowy a właściwie Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy jest wyznaniem religijnym uznającym, że jedynym bogiem jest Jehowa i wierzący w bliski Armagedon, czyli koniec świata. Wyznanie to zostało założone przez Charlesa Russela w Pensylwanii (USA) w 1872 roku. Ruch ten należy do tak zwanego nurtu banackiego (Badacze Pisma Świętego).
Świadkowie Jehowy znani są ze swej działalności ewangelizacyjnej (chodzenie po domach i nauczanie o Biblii) a także ze swoich publikacji interpretujących Pismo Święte (Przebudźcie się! i Strażnica). Wyznawcy tego ruchu odrzucają wszelkie pozabiblijne tradycje (także Tradycję Apostolską) i trzymają się dosłownie treści Pisma Świętego, które pomaga im tłumaczyć Ciało Kierownicze.
Członkowie tego wyznania nie wierzą w duszę nieśmiertelną (po śmierci człowiek po prostu przestaje istnieć jest tylko w Pamięci Boga), wierzą, że Maria była dziewicą do czasu urodzenia Syna a potem miała jeszcze kilkoro dzieci, wierzą, że 144 tysięcy ludzi będzie nowym rządem po Armagedonie, nie udzielają się w życiu publicznym, nie służą w wojsku ani w żadnych służbach mundurowych, jedynym wyznacznikiem moralności jest Biblia, wszystkie inne religie uważają za dzieło Szatana, nie mają podziału na kapłanów i laikat, powodem do rozwodu jest cudzołóstwo?

………
– laserowe usuwanie owłosienia warszawa
– Poradnik blacharza Ratz
– gabloty stojące – centrum gablot
– Musztardówka
– gabloty zewnętrzne Paraga
– trener personalny kurs we wrocławiu
– tłumaczenia konsekutywne poznań
– Trójki pitagorejskie
– rozliczanie płacy minimalnej we francji 2016
– wynajem długoterminowy samochodów toruń