Najpiękniejsze krzewy do ogrodu, czyli tawuła golden princess

Wiosenne prace w ogrodzie, warto rozpocząć od zakupu nowych i atrakcyjnych roślin. Nic tak nie poprawia humoru i nie nastraja pozytywnie do pracy, jak wizyta w sklepie ogrodniczym i kupno nowych krzewów. Jeśli tak jak tysiące właścicieli ogrodów, pragniemy odświeżyć jego wygląd poprzez zasadzenie oryginalnych roślin, to tawuła golden princess będzie doskonała propozycją. Jest to bowiem niezwykle interesująca.
Tawuła golden princess, to liściasty krzew, którego korzenie wywodzą się z Japonii. Trafił do Europy, gdzie bardzo szybko zyskał na popularności. Krzew ten jest stosunkowo mało wymagający, więc można go sadzić prawie wszędzie. Tawuła golden princess na tle konkurencji wyróżnia się pięknym, złocistym kolorem liści i cudownym zabarwienie kwiatów w okresie kwitnienia. Drobne, ale stosunkowo bujne kwiaty przyciągają uwagę swoją czerwoną barwą. Tawuła golden princess doskonale ożywia monotonny ogród. Nadaje się do sadzenia w grupach z innymi krzewami, lub jako soliter. Ze względu na niską wysokość, tawuła golden princess doskonale sprawdza się do obsadzenia obwódek i rabatek . Nie przytłacza i nie dominuje wśród innych roślin. Wspaniale z nimi współgra, przez co jest bardzo popularna, zwłaszcza w niewielkich ogrodach. Tawuła golden princess musi byc regularnie podcinana, dzięki temu zachowa wspaniały, bujny kształt i długie kwitnienie.
Jeśli szukasz oryginalnej i wdzięcznej rośliny ogrodowej, to tawuła golden princess jest dla ciebie. To piękny krzew, który zachwyci nawet najbardziej wybrednych ogrodników.