Tuleje. Niektórzy je uwielbiają, inni traktują jako fanaberię i nieprzyjemnie wyglądające oszpecenie ciała. Dla osób, które decydują się na trwałą modyfikację swoich uszu, skierowany jest coraz większy i bardziej zróżnicowany asortyment specjalistycznych kolczyków. Wykonane z różnych materiałów przy wykorzystaniu różnorakich metod, kolczyki te przypominają niekiedy misterne dzieła sztuki. Inne urzekają swoim minimalizmem. W zależności od tego jakie są nasze oczekiwania oraz ile pieniędzy chcemy wydać, z pewnością natrafimy na idealną dla nas biżuterię.

Gdzie jej szukać? Najlepiej w internecie. To tu możesz nabyć modele w niestandardowych, dużych rozmiarach, wykonane z wyszukanych materiałów lub stworzone na specjalne, indywidualne zamówienie. Co ciekawe, nigdzie poza internetem nie znajdziesz również tylu ciekawych obniżek cen. Dzięki wyprzedażom możesz nabyć ciekawą biżuterię za bardzo małe pieniądze. Warto jest więc śledzić strony twórców i sprzedawców kolczyków – zarówno tych produkujących misterne kolczyki w małych seriach, jak i największych marek bardzo liczących się na rynku.

Jeśli posiadasz duże otwory w uszach możesz nosić kilka rodzajów specjalnych kolczyków. Zaliczają się do nich tak zwane tuleje (tunele), spirale oraz plugi. Czym różnią się one od siebie i jak dobrać najodpowiedniejszy dla nas model i rozmiar?

Tuleje (tunele) są to kolczyki, które mają w sobie duży otwór. Charakteryzują się one tym, że po włożeniu ich do otworka w uchu jest widoczna dziurka „na wylot”. W budowie różnić się mogą między sobą wielkością ścianek, możliwością ich odkręcania oraz zastosowanymi deseniami.

Plugi są to natomiast koczyki pełne, które po włożeniu do ucha wypełniają całą dziurkę. Często występują one w formie kolczyków z rysunkami, wzorami czy deseniami. Najpopularniejsze do niedawna były plugi akrylowe. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych modeli drewnianych.

W ofercie wielu sklepów dostępne są również spiralki, „rozpychacze” oraz inne, niestandardowe kształty. Te pierwsze przypominają swoją budową „ślimaki”, „rozpychacze” natomiast przypomina podłużny, rozszerzający się w jednym kierunku, stożek. Służyć może on zarówno do rozpychania i powiększania istniejącej już dziury w uchu, jak i pełnić może funkcje kolczyka.

Wszystkie typy opisanych modeli kolczyków mogą być wyprodukowane z bardzo różnych materiałów. Do najpopularniejszych zaliczają się plastik, akryl, szkło, sylikon, stal chirurgiczna, tytan, ale też materiały naturalne, takie jak drewna pochodzące z różnych odmian drzew, róg bawoła, koral czy kamień.

Zwróćmy uwagę, że w przypadku niektórych materiałów, takich jak np. szkło, koral czy kamień, kolczyki o dużej wielkości mogą charakteryzować się znaczną wagą, co może mieć znaczący wpływ na komfort noszenia.

Niezależnie od tego jakiego rodzaju kolczyki wymarzysz, warto jest monitorować internet w celu natrafienia na promocje czy wyprzedaże. Dzięki nim możesz często nabyć ciekawe wzory za małe pieniądze lub odnaleźć oferty typu kupujesz 2, płacisz za 1. Udanych łowów