Urządzamy łazienkę

To pomieszczenie w domu, czy mieszkaniu jest niezmiernie trudne do urządzenia. Mało które łazienki są duże i ustawne. Zaczynając urządzanie, musimy przede wszystkim zastanowić się jakie funkcje ma ona mieć i jakie osoby będą z niej korzystały. Bardzo ważne by dopasować ją głównie dla domowników czyli jeśli mieszkają z nami dzieci lub na przykład osoby niepełnosprawne, będziemy musieli brać pod uwagę ich potrzeby.

Najłatwiej jest pomierzyć łazienkę, oraz urządzenia sanitarne, które mają się w niej znaleźć, a później rozplanować wszystko, biorąc pod uwagę przestrzeń między tymi urządzeniami. Lepiej poświęcić na to troszkę więcej czasu, ponieważ przeróbki są o wiele bardziej pracochłonne i wiążą się z większymi kosztami. Następna sprawa to wybór czy chcemy i czy nasza łazienka może zmieścić w sobie wannę, czy też lepszym rozwiązaniem będzie brodzik. Wiadomo, że najlepiej byłoby mieć i to i to, lecz rzadko która łazienka posiada aż taką wielkość by to pomieścić. Jeśli pomieszczenie jest małe, z pewnością natrysk będzie tutaj lepszym rozwiązaniem , pamiętać warto też o tym, że nadaje się on głównie dla osób młodych i aktywnych. Jeśli chcemy możemy oczywiście zwiększyć pojemność brodzika, bo jest to jak najbardziej możliwe. Jeśli w naszym domu są dzieci i osoby starsze, koniecznością będzie jednak wanna, nawet nie duża, ale wanna. zresztą to doskonały relaks również dla osób lubiących długie kąpiele. Można połączyć oczywiście te dwie rzeczy instalując parawan prysznicowy, wtedy będzie możliwy i prysznic i długa kąpiel.

Bardzo popularny staje się ostatnio bidet, jeśli mamy łazienkę z dostateczną ilością miejsca to nie będzie problemu, natomiast w mniejszych, zamiast bidetu możemy zamontować w umywalce specjalnej baterii z wysuwaną rączką, która spełni rolę bidetu. Jeśli chodzi o umywalkę to na rynku jest ich tak duży wybór, że z pewnością dopasujemy jej wielkość do nawet najmniejszej łazienki.