Wiązanie krawata (3)Wiązanie krawata jest prawdziwą sztuką- wie o tym doskonale każdy mężczyzna. Szczególnie ciężko jest znaleźć krawaty odpowiednie dla niskich mężczyzn. Jednak ostatnio coraz modniejszy i szerzej znany staje się węzeł Balthusa.

Oczywiście jego podstawową zaletą jest fakt, że dzięki zastosowaniu tego węzła nie za wysocy mężczyźni mogą optycznie skrócić swoje krawaty. Jakie są inne cechy tego wiązania?

Przede wszystkim jest on symetryczny i dość gruby. Oprócz tego świetnie nadaje się do wąskich krawatów, które wykonane są z cienkich materiałów. Krawaty zawiązane tym węzłem powinny być noszone do koszul, które posiadają duże kołnierzyki.

Warto jednak mieć na uwadze pewne wady tego typu wiązania. Po pierwsze- taki węzeł rozwiązuje się sam, zatem dość szybko może przybrać dość „luźny” wygląd- co niestety przy niektórych okazjach jest zdecydowanie niewskazane. Ponadto niedbale zawiązany może wyglądać nawet nieco niechlujnie. W związku z tym nie jest polecany do długich uroczystości, podczas których trzeba cały czas nienagannie wyglądać.