Kraków to miejsce, które każdy Polak powinien odwiedzić. Nie tylko dlatego, że przez długie lata pełnił rolę stolicy naszego kraju, ale też dlatego, że to piękne miasto. Co więcej jego specyficzny klimat, historyczna architektura i mnóstwo miejsc, w których można się dobrze zabawić, sprawiły, że jest coraz częściej odwiedzany przez turystów z zagranicy. Język angielski, przynajmniej w okresie letnim, na ulicach Starego Miasta słychać nawet częściej niż polski.
Oczywistym celem spaceru po Krakowie jest Wawel. Co prawda zwiedzenie wszystkich wystaw będzie nas słono kosztować, jednak warto przynajmniej wejść na dziedziniec i do jaskini smoka.
Koniecznie trzeba też wybrać się na rynek, zobaczyć sukiennice. Podczas mojej ostatniej wizyty w Krakowie na rynku zlokalizowana była meta etapu Tour de Pologne – nie pamiętam kto wygrał ten etap, pamiętam jednak znakomitą atmosferę i potworny upał.
Jeśli natomiast bardziej niż architektura interesuje nas piwo – warto zajść do którejś z licznych knajp i odczuć na własnej skórze, po co przyjeżdża tu tylu Brytyjczyków.