Zdrowe włosy, skóra i paznokcie

Każda kobieta lubi wyglądać dobrze i niezależnie od tego jak styl ubrania czy uczesania jej najbardziej pasuje oraz w czym czuje się najlepiej, to zawsze kobiety starają się wyglądać pięknie. Wyznacznikiem urody w ogromnej mierze jest kobieta zadbana, która ma piękne włosy, skórę oraz paznokcie.
Jednak nie jest to proste zadanie, ponieważ są to elementy naszej urody bardzo wrażliwe na wszelkie zakłócenia pracy naszego organizmu. Wystarczy, że będziemy niewyspana a skóra szybko straci blask i elastyczność, pojawią się cienie pod oczyma oraz bardziej widoczne będą wszystkie zmarszczki. Aby zadbać o skórę należy stosować regularnie krom dobrany do potrzeb naszej skóry, na twarz mogą to być kosmetyki specjalistyczne, na całe ciało najlepiej nadają się balsamy, które nawilżą i ujędrnią skórę. Włosy dla wielu kobiet są typowo kobiecym elementem wyglądu, często zmieniamy fryzury dbamy, zarówno ich kolor jak i styl, jednak najważniejsze jest zdrowie włosów oraz ich wygląd. Zdrowe włosy są błyszczące, miękkie, dobrze się układają oraz wyglądają pięknie, niezależnie od tego jak są upięte, dlatego warto jest dbać o swoją dietę, która ma duży wpływ na kondycję naszych włosów. W ten sposób zadbamy o włosy od środka, jednak to nie wszystko, należy odpowiednio dobierać kosmetyki pielęgnacyjne, takie jak szampon, odżywka, maska odżywcza, kosmetyki stylizujące.

Unikajmy suszenia włosów gorącym strumieniem z suszarki, częstego używania prostowniczy czy lokówki, a włosy płuczmy chłodną wodą, dzięki temu będą bardziej nawilżone i nie będą się łamać. Aby mieć piękne paznokcie należy poświęcić trochę czasu swoim dłoniom i ich pielęgnacji. Jeżeli paznokcie są słabe, łamią się, kruszą, są przebarwione lub krzywo rosną, najpewniej wina leży w naszym sposobie odżywiania a paznokciom brakuje witamin i mikroelementów. Warto jest przyjmować wtedy suplementy diety, a paznokciom dodatkowo zapewnić nawilżanie i wzmacnianie za pomocą specjalnych lakierów lub odżywek nakładanych bezpośrednio na płytkę paznokcia.