Niemal każdy chłopiec w wieku szkolnym pragnie przygód. Chciałby być odkrywcą, żołnierzem, chciałby przeżywać wspaniałe przygody. W związku z tym często bawi się bardzo głośno, nie mogąc rozładować energii. Czy istnieje jakiś sposób, żeby zrealizować marzenia pociechy i jednocześnie trochę odpocząć?

Oczywiście! Warto zapisać dziecko na zajęcia pozalekcyjne. Ale jakie zajęcia dadzą mu poczucie przeżytej przygody? Bez wątpienia nauka łucznictwa!

Wbrew pozorom łucznictwo nie jest reliktem średniowiecza. Coraz więcej ludzi chętnie uprawia ten sport. Przede wszystkim jest on oryginalny- nasza pociecha będzie dumna mogąc pochwalić się kolegom, że potrafi strzelać z łuku. Następnie sport ten jest relatywnie tani. Ponadto jego uprawianie nie wymaga specjalnych predyspozycji fizycznych ani nie wiąże się licznymi kontuzjami.

Ponadto łucznictwo rozwija wiele przydatnych umiejętności. Można tu przede wszystkim wymienić cierpliwość, wytrwałość, zdolność skupienia. Dziecko ponadto uczy radzić sobie z emocjami, wyciszać je.

Oczywiście na naukę nigdy nie jest za późno- rodzic zawsze może pójść postrzelać razem z dzieckiem!