Będąc na studiach masz niepowtarzalną okazję na to, aby w bardzo tani sposób pozyskać pieniądze na wymarzony cel. Kredyt studencki, bo o nim mowa, to nie tylko sposób na załatanie studenckiego budżetu, ale również szansa na zarobek.

Kredyt studencki został stworzony z myślą o pomocy finansowej dla tych studentów, którzy nie pochodzą z zamożnych rodzin. W praktyce jednak z kredytu skorzystać mogą szerokie grupy żaków, co jest niewątpliwą zaletą takiej formy kredytowania. Osoby starające się o kredyt muszą przejść drogę formalną, zanim pieniądze zostaną im przyznane. Potem przez 10 miesięcy w roku (bez miesięcy wakacyjnych) wypłacane są równe transze, po 600 złotych każda.

Niektórzy studenci potrzebują tych pieniędzy na bieżące wydatki, niektórzy przeznaczają na samochód, czy zagraniczną wyprawę swojego życia. To, na co wydasz kredyt studencki, nie jest w żaden sposób kontrolowane. Możesz również zachować wszystkie transze wpływające na Twoje konto studenckie, kumulować je i przeznaczyć na inwestycje. To chyba najlepszy ze sposobów spożytkowania omawianych środków.

Przedsiębiorczy studenci potrafią pomnożyć pieniądze pochodzące z kredytu zanim będą zmuszeni je oddać. Dzieje się tak najczęściej w przypadku tych osób, które gromadzą comiesięczne transze, a następnie inwestują lub deponują na kontach oszczędnościowych. Najpopularniejszymi formami inwestycji wśród młodych ludzi są:

Giełda
Fundusze inwestycyjne
Numizmatyka
Handel (np. na allegro)

Czasem jednak warto zainwestować po prostu w siebie – różnorodne kursy i szkolenia w temacie, który naprawdę Cię interesuje i z którym wiążesz swoją przyszłość, to godny rozważania sposób na wydanie pieniędzy z kredytu. Pamiętaj, że spłatę kredytu rozpoczynasz dwa lata po skończeniu studiów. Będziesz wtedy już pracować, a pieniądze zainwestowane w swój rozwój, na przykład kurs językowy, mogą pomóc Ci znaleźć lepszą pracę.

Przed wzięciem kredytu warto też rozeznać się w temacie rachunków studenckich, aby nie tracić pieniędzy na zbędne opłaty. Darmowe rachunki najłatwiej porównać przez ranking kont studenckich, który znacznie ułatwi wybór konta, za które będziesz płacić najmniej. Pomnażając pieniądze z kredytu, nie możesz sobie przecież pozwolić na tracenie ich w tak prozaiczny sposób.