Istotą odpowiedniego przygotowania i wykończenia każdego ważniejszego zlecenia budowlanego i nie tylko, jest zamówienie wszystkich niezbędnych elementów i części z wyprzedzeniem. Jeśli ma się dokładne plany i projekty, wyliczenie zapotrzebowania na śruby albo odpowiednio pasujące do nich nakrętki nie powinno być najmniejszym problemem.
Nie jest także problemem dla profesjonalnych i doświadczonych pracowników firm wykonujących projekt przewidzenie, jakie powinny być dokładne parametry i specyfikacja takich elementów, co umożliwia zamówienie podkładki adekwatnej do warunków, w jakich będzie użytkowana. Ma to znaczenie oczywiście chociażby w sytuacji wystawienia danych elementów konstrukcyjnych na nieustające działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych.
W określonych warunkach wskazane jest sięganie po stal nierdzewną, kwasoodporną, a w innych z kolei po stal węglową chociażby. Profesjonalne firmy realizujące inwestycje budowlane nie powinny mieć jednak najmniejszych problemów z odpowiednim doprecyzowaniem parametrów swojego zamówienia pod tym kątem.