Nieruchomości wakacyjne i Wynajem nieruchomości komercyjnych Warszawa

Rozliczanie nieruchomości prywatnej na cele działalności gospodarczej w małej firmie

Jak powiedział pewien mądry człowiek, w działalności gospodarczej najważniejsze są koszty. Z jednej strony rzeczywiste koszty należy minimalizować jednak z drugiej strony warto wykazywać jak największe koszty tak aby zapłacić jak najmniej podatku. Jednym z takich bardzo interesujących kosztów są wydatki na Wynajem nieruchomości komercyjnych Warszawa.
Stanowią one koszt uzyskania przychodu i dzięki temu pozwalają zmniejszyć kwotę zaliczki na podatek dochodowy. Ostatnio jedna z organizacji pracodawców zaproponowała, aby można było w ten sposób rozliczać także nieruchomości wakacyjne. Zostawmy jednak takie humorystyczne dywagacje i wróćmy do meritum.
Niestety w przypadku większości małych jednoosobowych firm, jedyną nieruchomością jaka wchodzi w grę jest biurko w mieszkaniu właściciela, albo co gorsza w mieszkaniu rodziców właściciela. Okazuje się, że w takim przypadku można niejako samemu sobie wynająć część mieszkania i koszt ten odliczyć. Jeśli chodzi o szczegóły, to polecamy poczytać na temat w internecie.