FRITILLARIE I KORONY CESARSKIE

Rośliny cebulowe , kwitnące wczesną wiosną do późnej wiosny w zależności od gatunku. Rośliny są łatwe w uprawie a mnogość zróżnicowanych form powoduje szerokie spektrum zastosowania w nasadzeniach ogrodowych. Rośliny są mało wymagające, należy sadzić jesienią do dobrze uprawionej i przepuszczalnej gleby .

UWAGA- lilie martagon wymagają sadzenia jesiennego. Sadzone wiosną czasem nie wschodzą lub nie kwitną. Dlatego nasza firma będzie prowadzic dystrybucję cebul tych odmian wyłącznie jesienią.
Lilie martagon zakwitają najwcześniej , już w maju. Na wysokich smukłych pędach pojawiają się małe turbanowe kwiatuszki w dużej ilości. Lilie te są bardzo żywotne i potrafią rosnąć na jednym miejscu kilkanaście lat. Wymagają podłoża próchnicznego- leśnego a najlepiej się czują w półcieniu w towarzystwie innych roślin okrywowych np. paprocie , funkie. W dobrych warunkach same się rozsiewają i po kilku latach tworzą duże zwarte kępy pięknie kwitnących lilii.

LILIE ORIENPETY

Lilie Orienpet.- krzyżówki lilii Orientalnych z liliami trąbkowymi. Połączenie tych dwóch uchodzących wcześnie za najpiękniejsze lilie , spowodowało powstanie mieszańców o niezwykłej urodzie i zdrowotności. Lilie te kwitną wcześniej niż lilie Orientalne , zazwyczaj od połowy lipca. Odmiany wyrastają czasem do 2 metrów i wyżej a ich wielkie rozgałęzione kwiatostany nazywane są „liliowymi drzewami”.

LILIE „TANGO”

Lilie TANGO – odmiany te są zwykle z grupy lilii azjatyckich i ostatnio L.A. Charakteryzują się mocnym gęstym nakrapianiem , czasem zlewającym się w jednolitą plamę . Bardzo modne odmiany, kontrastowo zabarwione nadające się do tworzenia wielobarwnych kompozycji rabatowych.

LILIE ORIENTALNE

Lilie Orientalne- kwitną najpóźniej od końca lipca. Piękne szerokie kwiaty mają mocny zapach. Lilie te lubią raczej kwaśne torfowe podłoże.

LILIE OA I TA

Powstały ze skrzyżowania lilii Orientalnych z liliami azjatyckimi. Lilie te lekko pachną , wyrastają do 140 cm i kwitną już początkiem lipca. Bardzo zdrowe odmiany.

słowa kluczowe: lilypol cebulki kwiatowe, lilypol pajda, lilypol kwiaty, lilypol jarosław pajda, lilie tango, lilia la, jarosław pajda, lilia longiflorum