Jaki sposób depilacji jest najlepszy

Lato, a w tym roku już nawet maj przyniósł letnie temperatury. W taką pogodę oczywiście z szafy kobiety wyciągają szorty czy sukienki bez rękawów i topy. A to zmusza do tego, aby podać się depilacji. Każda kobieta chce mieć gładką skórę, jednak depilacja nie należy do ulubionych zabiegów kobiet. Jest kilka sposobów na pozbycie się takich właśnie włosków, niektóre są mniej bolesne a inne tańsze.

Jednym ze sposobów jest golenie się maszynką, co jest sposobem szybkim i wygodnym i bezbolesnym. Przy takiej depilacji dobrze mieć golarkę, która ma nie mniej niż dwa ostrza oraz pasek nawilżający, bowiem taka maszynka goli dokładniej oraz delikatniej. Aby się nie skaleczyć trzeba używać pianki albo tez żelu do golenia. Ważne jest też, kiedy się robi taki zabieg, albowiem najlepiej jest to zrobić pod koniec kąpieli, kiedy pod wpływam ciepłej wody włoski ulegną zmiękczeniu i to sprawia, że łatwiej można ich się pozbyć. Aby nie podrażnić skóry i się nie zaciąć nie można przyciskać maszynki zbyt mocno.

Nie powinno się golić okolic bikini, bowiem włoski te mają tendencje do wrastania. Innym sposobem na pozbycie się niechcianych wosków jest krem, który rozpuszcza włoski tuż przy nasadzie i ten sposób właśnie jest bardzo polecany do depilacji okolic bikini, ale oczywiści e można go używać również na inne części ciała. Ten sposób wybierają kobiety, które są wrażliwe na ból. Krem do depilacji jest w różnych wersjach, mianowicie w zależności od miejsca, na które będzie stosowane. Krem nakłada się gruba warstwą na suchą i czystą skórę, która wcześniej nie była smarowana balsamem. Trzeba uważać przy tej metodzie, aby nie przedłużać czasu depilacji oraz sprawdzać, czy nie minął termin ważności, ze względu na to, że mamy do czynienia z chemią, dlatego należy najpierw sprawdzić czy kobieta nie jest uczulona na taki preparat. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest depilacja laserowa, jest to zabieg bardzo skuteczny. Plastry z woskiem usuwają włoski z cebulkami, jednak nie nadają się dla kobiet, które są wrażliwe na ból. Jednak kobieta po takim zabiegu ma problem z głowy na okres około trzech tygodni.